هنر و هنرمند

قسمت نهم: رابطه هنر و هنرمند

قبل از همه‌گیر شدن اینترنت، تنها راه آشنایی هواداران یک هنرمند با زندگی شخصی آنان، مجلات و روزنامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بود. پاپاراتزی‌ها در کمین اشخاص مشهور می‌نشستند، اطلاعات جمع می‌کردند و مقاله یا برنامه تلویزیونی می‌ساختند و لایه‌های پنهان زندگی سلبریتی‌ها را به مردم می‌نمایاندند. اما خبرهایی که به این صورت درز می‌کرد خیلی محتاطانه و محافظه کارانه بود چرا که همیشه امکان شکایت این افراد از خبرنگاران و پاپاراتزی‌ها وجود داشت.

با این حال با گسترش شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر، جزئیات بیشتری از زندگی سلبریتی‌ها روشن شد و افرادی که تا آن زمان تریبونی برای روایت خودشان از آشنایی با اشخاص مشهور نداشتند توانستند زوایای مختلفی از زندگی شخصی آن‌ها را به جامعه نشان دهند. این روایات گاهی بخش‌های تاریکی را به نمایش می‌گذارند که برای بسیاری از هواداران دردناک و غیرقابل باور است.

این موضوع باعث شده طرفداران هنرمندان مختلف با خود بیاندیشند که اگر هنرمند محبوب‌شان روزی مرتکب اشتباه یا حتی جنایتی شد، آیا می‌توانند همچنان مخاطب آثارشان باشند؟ اصلا آیا اثر هنری از هنرمند جداست؟ یا اینکه هنرمند جزئی از اثر هنریست؟ وقتی با عمل یا تفکر غیراخلاقی هنرمند مورد علاقه‌مان مواجه می‌شویم راه حل چیست؟

در این قسمت از پادکست صندوق در خصوص رابطه بین هنرمند و هنر او سخن خواهم گفت و با بررسی راهکارهای موجود در قبال عمل و تفکر غیراخلاقی هنرمند، کمک خواهم کرد تا در مواجهه با اتفاقات این‌چنینی رویه‌ای مناسب را انتخاب کنید.

در Acast بشنوید

در کست‌باکس بشنوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *