سامانتا فیش

قسمت بیست و یکم: Samantha Fish

متاسفانه این دیدگاه غلط در بین هواداران موسیقی وجود دارد که  زنان نمی‌توانند نوازنده حرفه‌ای گیتار بشوند. این عقیده به این دلیل است که تا کنون نوازنده‌های مطرح و شناخته شده اکثرا مرد بوده‌اند. این موضوع دلایل متعددی دارد که در این قسمت به برخی از آن‌ها اشاره خواهم کرد. نکته‌ مهم این است که عصر سلطه مردان بر موسیقی مردمی پایان یافته و زنان نوازنده چیره‌دست گیتار پا به عرصه گذاشته‌اند.

یکی از این نوازنده‌ها سامانتا فیش (Samantha Fish) است. او از 15 سالگی نواختن گیتار را شروع کرده و اکنون در سن 34 سالگی به عنوان یکی از بهترین نوازندگان سبک‌های بلوز و راک به شمار می‌رود. با این حال هنوز آنگونه که باید در بین هواداران این دو سبک شناخته شده نیست.

در قسمت بیست و یکم پادکست صندوق به معرفی این نوازنده چیره‌دست گیتار الکتریک خواهم پرداخت. سبک و سیاقش را مورد بررسی قرار خواهم داد و آثارش را مرور خواهم کرد. در کنار معرفی او، سبک بلوگرس (Bluegrass) را نیز معرفی خواهم کرد.

اگر از آن دست از افرادی هستید که معتقدید گیتاریست زن حرفه‌ای وجود ندارد، در عقیده‌تان تجدید نظر کنید چون قرار است سامانتا فیش بنیان این تفکر شما را با صدای استثنایی گیتارش از هم بپاشاند!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *